poniedziałek, 12 maja 2014

Jane...
Pierwszy raz sięgnęłam bo książki Jane Austen będąc chyba w gimnazjum. Od tego momentu od czasu do czasu powracam do jej twórczości, która jest dla mnie niezmiennie ujmująca. Relaksuję się przy jej urokliwych historiach, pełnych ciepła i humoru. Kiedy więc napotkałam w internecie angielskie wydanie z 1923 roku, tak cudownie stare i piękne, wiedziałam że muszę je mieć. 
Sama książka jest cudna , stara, troszkę podniszczona, z pięknymi ilustracjami i cieniutkimi jak w biblii kartkami. Zastanawiam się, kto ją przede mną czytał, co myślał, czy historia mu się podobała... Przyznam, że nie wiem, czy mój angielski jest na tyle dobry by czytać Jane Austen w oryginale, ale mając te wydanie na półce jestem pewna że spróbuję:)
***
I read Jane Austen's book first time when i was around 15 years old. From that time i go back to her books from time to time. I always feel so comfortable and relaxed reading her stories, full of humor and loveliness. So when i found by accident this edition, from 1923, i knew i had to have it. Book itself is gorgeous, old, little bit battered, with beautiful graphics and thin pages (like from Bible). I wander who was reading it before me...I have to admit that i don't know if i am able to read Jane Austen's books in original, but i know i will try having this book at my bookshelf:)

3 komentarze:

kajkosz pisze...

A ja niedawno przeczytałam "Dumę i uprzedzenie" i muszę przyznać, że trochę mi wstyd, że zabrałam się za to tak późno :) Tak pięknie wydanej książki szczerze zazdroszczę:)

Oliwkowe pasje pisze...

ja również jestem OGROMNĄ fanką Jane Austen :) To moja ulubiona pisarka - po prostu kocham jej powieści! Zaczęłam je czytać kilka lat temu i tak jak Ty, lubię do nich wracać - są lekkie, zabawne i przyjemne - nikt nie umiera, czarne charaktery nie są takie czarne i zawsze jest happy end :)
przepiękne nabyłaś wydanie, miłej lektury życzę :)

Avrea pisze...

lubie jej książki