środa, 6 października 2010

światło

Całkiem przypadkiem trafiłam kiedyś na obraz angielskiego XIX wiecznegto malarza -  H. Bright'a o dzwięcznym tytule "frosty sunrise, leiden". Wydawał mi się taki jasny, świetlisty, klimatyczny no i jeszcze to nazwisko!;) A pokazuje go dlatego, że ostatnio brak mi światła w ogóle, a w szczególności tego o wschodzie słońca. Wydaje mi się, że to jest najpiękniejsze. Najjaśniejsze. Wszystko nagle zalewa się tymi złocisto-przejrzystymi promieniami, staje się takie nowe i świeże, by po jakimś czasie, gdy słońce wzejdzie już trochę wyżej przybrać normalne odcienie. Chyba dlatego mi tak tęskno, gdyż słońca coraz mniej, coraz więcej chmur, dni coraz krótsze.  Zdarzają się te piękne jesienne momenty gdy niebo jest lazurowo-błętkitne, słońce tak po prostu pięknie świeci, a liście są jeszcze bardziej intensywnie kolorowe, jednak jak dla mnie chwil takich jest  zdecydowanie zbyt mało.
Jestem raczej stworzeniem które śpij jak najdłużej może oraz pije kawy po prostu za dużo, więc wschodów nie oglądam zbyt wiele, jednak słońce wstaje coraz później, za jakiś czas zmiana czasu, więc może wschody zrekompensują mi chociaż trochę te krótsze dni:) Oby:)
A tak na sam koniec kolczyki jedne z ostatnich które zrobiłam, już jakiś czas temu, bo czasu brak. Mam na głowie inny handmejdowy projekt który staram się zrealizować. Idzie powolutku i opornie, ale jak coś wyjdzie to pewnie Wam pokaże:)* nawet zdjęcia które robię biżutkom wydają mi się ciemniejsze niż zazwyczaj!

9 komentarzy:

asjah pisze...

Kurczę pieczone, to jest po prostu boskie!
Wybacz, że tak rzadko coś u Ciebie piszę, ale tworzysz takie cuda, że po prostu nie mam słów, żeby wyrazić, co o nich sądzę ;-)

Annasza pisze...

Niesamowity ten obraz, światło rzeczywiście wyczynia cuda z krajobrazem :)) Kolczyki rewelacja, podziwiam twoją biżuterię niezmiennie :)

ainuin1 pisze...

Zdjęcia mroczne...
Bardzo ładne!

Anonimowy pisze...

Niektóre Twoje dzieła (że pozwolę sobie użyć tego słowa) podobają mi się bardziej, inne mniej, a jeszcze innymi jestem zachwycona. I dlatego zastanawiałam się ostatnio czy byłoby mnie stać na takie dzieło. Czy mogłabyś napisać za ile mniej więcej sprzedajesz Twoje prace? Bonne_nuit

Ludkasz pisze...

świetne kolczyki:)
Obraz mi także się podoba:)
Ale i ja mam duuuuży problem,zeby wschód zobaczyć, no chyba,żebym się nie kładła;)

Weroniko pisze...

Hym kolczyki jakieś takie nocne, ale niezwykle urokliwe.

Szara pisze...

Yay... piękny obraz :) Kolczyki także cudne :)

Aga pisze...

Są piękne i już

rocktechnika pisze...

Mmmm... Takie nocne te kolczyki! Piękne! :)